Innowacyjne najwyższe osiągnięcie Made in Schramberg - Technologia radiowa i solarna z firmy Junghans

Angebote auf Amazon ▸▸    Angebote auf Ebay ▸▸

Aus Watch-Wiki
Wechseln zu: Navigation, Suche

Październik 2013

Logotype Junghans
Junghans Force 018 1132 44 Beauty
Junghans Spektrum Beauty 018 1120 44
Junghans - Assembly of the movement
Junghans - the view of the watchmakers
Junghans - Solar-dial of the Mega Solar

Historia zegarka była zawsze dążeniem do precyzji, miniaturyzacji i zwiększenia rezerwy chodu. Opracowanie pierwszego radiowego zegarka naręcznego stanowiło znaczący kamień milowy, oferując najwyższą precyzję w połączeniu z nieskomplikowaną obsługą. Temu wyzwaniu sprostano w roku 1990, gdy firmie Junghans jako pierwszemu przedsiębiorstwu udało się zintegrować technikę radiową w zegarku naręcznym. Już trzy lata później, w roku 1993, firma Junghans opracowała pierwszy radiowy zegarek solarny, stwarzając w ten sposób jeden z najbardziej precyzyjnych i równocześnie najbardziej przyjaznych dla środowiska zegarków naręcznych. Do dnia dzisiejszego technologia radiowa i solarna stanowią ważny składnik marki Junghans - i wraz z licznymi modernizacjami stanowią o sile innowacji tradycyjnego przedsiębiorstwa ze Schrambergu.


Technologiczna najwyższa wydajność: Technika radiowa

Dzisiejsze radiowe zegarki solarne marki Junghans bazują na historii pełnej innowacji i kreatywnego rozwoju. Ważnym kamieniem milowym jest przy tym Mega 1 - pierwszy radiowy zegarek naręczny świata - za pomocą którego firma Junghans zapisała historię czasu. Oprócz zaawansowanej technologii wyróżnia się on również futurystycznym wyglądem, który został opracowany we współpracy z firmą FROG Design. Człowiek stojący za firmą FROG design - Hartmut Esslinger - opracowywał w latach 90-tych między innymi udane projekty użytkowe dla firmy Apple. Do dnia dzisiejszego serce zegarków radiowych - ich mechanizm - jest uważany za technologiczne szczytowe osiągnięcie, które jest rozwijane i produkowane w Schrambergu. Wieloczęstotliwościowe zegarki radiowe najnowszej generacji odbierają sygnał fal długich nadajnika znacznika czasu DCF 77,5 we Frankfurcie nad Menem, który jest połączony z zegarem atomowym Physikalisch-Technische Bundesanstalt (PTB) w Braunschweig, oraz sygnały obu nadajników w Japonii (JJY40 i JJY60) oraz nadajników WWVB w USA. Czas zegarka jest synchronizowany codziennie - dzięki temu odchyłki zawierają się w granicach tysięcznej części sekundy. Również przestawianie pomiędzy czasem letnim i zimowym oraz zmiana miesiąca odbywają się w sposób całkowicie automatyczny. Jeżeli zegarek znajduje się poza zasięgiem nadajnika, wówczas działa z dokładnością zegarka kwarcowego.


Silne połączenie: Radiowa technika solarna

Dalszy rozwój jest związany z połączeniem techniki radiowej i solarnej, w przypadku którego następuje połączenie najwyższej precyzji z przyjazną dla środowiska energią solarną. Już od roku 1993 zegarki firmy Junghans łączą obie te technologie. Zegarek pobiera energię w sposób wyłączny i nieograniczony ze światła słonecznego poprzez ogniwa solarne umieszczone w tarczy. Akumulator energii o bardzo dużej trwałości zapewnia rezerwę chodu do 21 miesięcy. Aby oszczędzać zasoby, zegarek po 72 godzinach przechodzi w tryb uśpienia. Światło powoduje jego uaktywnienie w ciągu kilku minut i ustawienie za pomocą sygnału radiowego z sekundową dokładnością na aktualny czas. Produkcja tarcz solarnych odbywa się w fabryce zegarków w Schrambergu: Tam kwadratowe ogniwa solarne są szlifowane na odpowiedni kształt, po czym we własnej drukarni firmy następuje ich zadrukowanie w maksymalnie siedmiu krokach roboczych, wyposażenie w dodatki i masę świetlną, a następnie są one poddawane końcowym testom jakości. W roku 2011 w fabryce zegarków poprzez model „Force Mega Solar“ po raz pierwszy udało się połączyć wieloczęstotliwościowy zegarek solarny z przyjazną dla środowiska technologią solarną. Również w przyszłości firma Junghans będzie oferować technologiczne innowacje i w dalszym ciągu rozwijać produkcję w zakładzie w Schrambergu. A przez to tworzyć czasomierze o najbardziej precyzyjnej dokładności chodu i dopracowanej technologii.


Junghans – niemiecki zegarek

Od ponad 150 lat marka Junghans oznacza wyraźne przywiązanie do niemieckiego miejsca produkcji. Ukształtowana przez wieloletnią tradycję, innowacje i wartości, nazwa Junghans od niepamiętnych czasów budzi skojarzenia z jakością, niezawodnością, namiętnością i precyzją. W ciągu długiej historii tradycyjnemu przedsiębiorstwu ze Schrambergu dało się ukształtować historię przemysłu zegarków przez nowe i cały czas rozwijane technologie, cały czas będąc wiernym swojej filozofii: łączyć idee zorientowane na przyszłość z dążeniem do precyzji. Nowoczesne krajowe i międzynarodowe struktury biznesowe umożliwią fabryce zegarków Junghans produkowanie innowacyjnych wyrobów „Made in Germany” również w przyszłości oraz kontynuowanie tej wyjątkowej historii sukcesu zegarków z gwiazdą.

Anzeigen

Meine Werkzeuge
Namensräume

Varianten
Aktionen
Navigation
Drucken/exportieren
Werkzeuge
In anderen Sprachen