40 lat pomiaru czasów sportowych firmy - Czas na sportowe osiągnięcia

Angebote auf Amazon ▸▸    Angebote auf Ebay ▸▸

Aus Watch-Wiki
Wechseln zu: Navigation, Suche

Luty 2012

Logotype
Mega Solar 056 4211 44 Beauty
Chronoscope Solar Beauty 014 4201 00

Szczęśliwe chwile dla pomiaru czasu: W roku 2012 firma Junghans obchodzi 40 jubileusz pomiaru czasów sportowych na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Wraz z nową serią modeli „1972“ Junghans pozwala na nowo ożywić sportowe sukcesy lat 70-tych oraz styl tamtych czasów. Jako oficjalnemu chronometrażyście igrzysk olimpijskich, firmie Junghans udało się ująć najwyższe osiągnięcia sportowe w obiektywnych, nie do podważenia ramach czasowych, ustanawiając w ten sposób nowe standardy w pomiarze czasów sportowych.


Najwyższa precyzja w technice pomiarów sportowych

Angażując się w Igrzyska Olimpijskie w Monachium firma Junghans po raz kolejny sprawdziła się jako niezawodny czasomierz międzynarodowych zawodów sportowych. Zespół pomiaru czasu firmy Junghans otrzymał wsparcie kompetentnego partnera ze świata sportów wyczynowych, rekordzisty biegu na 100 metrów, dziennikarza i inżyniera dyplomowanego Martina Lauera. Wspólnie z nim firma Junghans opracowała pomiar czasów w licznych dyscyplinach, jak bieg na 100 m, strzelanie z łuku i wioślarstwo, wykorzystując przy tym specjalnie opracowane, specyficzne dla różnych dyscyplin sportowych instrumenty pomiarowe, takie jak Multicounter, za pomocą którego podczas zawodów wioślarskich można było po raz pierwszy śledzić indywidualnie wszystkie osiem łodzi. Oprócz tego do obszernej palety innowacyjnych urządzeń pomiarowych włączono również pistolety startowe, wysyłające równocześnie sygnał akustyczny, optyczny i elektryczny, bariery fotokomórki, zegary cyfrowe, jak również wysoce precyzyjne aparaty fotograficzne i kamery rejestrujące obrazy na mecie. Z wykorzystaniem tych ostatnich przedsiębiorstwo ze Schrambergu zaczęło wykonywać na krótko po każdym biegu pierwsze na świecie kolorowe zdjęcia na mecie w formie papierowej dla prasy - dzieląc szczęśliwe chwile najlepszych zawodów sportowych z całym światem. Po udanym wsparciu Igrzysk Olimpijskich w Monachium zespół pomiaru czasu firmy Junghans udał się na znaczące zawody lekkoatletyczne, między innymi do Meksyku, Pragi czy Turynu, mierząc rekordy również tam.


„1972“

Swoją nową serią produktów „1972“ firma Junghans świętuje nie tylko 40 jubileusz pomiaru czasów sportowych na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium, lecz również indywidualny styl tamtej epoki. Modele linii „1972“ bazują więc na projektach firmy Junghans z tamtych czasów. W szczególności płaskie kształty obudowy o wyraźnym radełkowaniu krawędzi przypominają projekty z lat 70-tych i korzystają z typowych dla tamtego okresu niebieskich, czerwonych i pomarańczowych akcentów kolorystycznych. Oprócz obrotowej lunety o wyraźnym, 15-minutowym oznaczeniu, wszystkie modele charakteryzują się wyrazistymi, kwadratowymi elementami oraz wodoszczelnością do 10 atm. Linię otwiera „1972 Mega Solar“, wysoce precyzyjny wieloczęstotliwościowy radiowy zegarek solarny. Szczególnie rzuca się w oczy wskazówka sekundowa, wyposażona w pomarańczową końcówkę. Oprócz wymienionych modeli kolekcja obejmuje po trzy chronoskopy kwarcowe oraz trzy solarne chronoskopy kwarcowe, które były promowane w ciągu roku. Techniczna i optyczna różnorodność, którą oferuje seria „1972” sprawia, że linia jest perfekcyjnym odzwierciedleniem tamtych czasów, gdy firma Junghans wielu dyscyplinom sportów wyczynowych nadała nowy wymiar: najwyższą precyzję w pomiarze czasu.


Junghans – niemiecki zegarek

Od ponad 150 lat marka Junghans oznacza wyraźne przywiązanie do niemieckiego miejsca produkcji. Ukształtowana przez wieloletnią tradycję, innowacje i wartości, nazwa Junghans od niepamiętnych czasów budzi skojarzenia z jakością, niezawodnością, namiętnością i precyzją. W ciągu długiej historii tradycyjnemu przedsiębiorstwu ze Schrambergu dało się ukształtować historię przemysłu zegarków przez nowe i cały czas rozwijane technologie, cały czas będąc wiernym swojej filozofii: łączyć idee zorientowane na przyszłość z dążeniem do precyzji. Nowoczesne krajowe i międzynarodowe struktury biznesowe umożliwią fabryce zegarków Junghans produkowanie innowacyjnych wyrobów „Made in Germany” również w przyszłości oraz kontynuowanie tej wyjątkowej historii sukcesu zegarków z gwiazdą.

Anzeigen

Meine Werkzeuge
Namensräume

Varianten
Aktionen
Navigation
Drucken/exportieren
Werkzeuge
In anderen Sprachen