Junghans: Tempo que traz alegria
Informacja prasowa
Schramberg, Luty 2016
Czas, który sprawia przyjemność
Nowy Meister Driver Automatic fabryki zegarków Junghans odzwierciedla czas, kiedy pojawia się wolność i radość z podróżowania.
Podróż w czasie
Marzenie o podróżowaniu, urlopie nad morzem oraz o własnym samochodzie spełniło się dla wielu osób w latach 50-tych ubiegłego wieku. Obecnie jest to czas stabilizacji gospodarczej, w którym wyczuwalna jest lekkość działania charakterystyczna również dla nowego Meister Driver Automatic firmy Junghans. Osiągnięta mobilność manifestuje się ogólnym nastrojem pełnym energii oraz poprzez samochody w radosnych kolorach. I tak właśnie typowe kolory, które charakteryzowały to dziesięciolecie, pojawiają się w nowych modelach Meister Driver Automatic.
Hołd dla lat 50-tych
Ognista czerwień, błękit nieba i zieleń mięty – kolory, które wyrażają absolutną radość i lekkość i które charakteryzują nowe modele Meister Driver Automatic. Tablice rozdzielcze historycznych automobili posłużyły jako inspiracja podczas tworzenia modelu Meister Driver: Sklepione tarcze z efektownym polerowanym lakierem oraz wyrazistymi liczbami godzin lub minut są typowe dla samochodowej stylistyki, tak samo, jak pasek ze skóry cielęcej z perforacją dolnej warstwy. Silnik zegarka - automatyczny mechanizm - przekazuje dokładnie to uczucie wolności i niezależności, które pojawiło się w latach 50-tych. Meister Driver Automatic to czasomierz marki Junghans, który budzi na nadgarstku prawdziwe emocje.
Junghans Meister Driver – Namiętność i pionierski duch
Silne połączenie firmy Junghans z automobilem występuje już od końca XIX wieku. Arthur Junghans, syn założyciela firmy Erharda Junghansa, bardzo przyjaźnił się z Gottliebem Daimlerem i Wilhelmem Maybachem i już w roku 1892 zakupił jeden z pierwszych próbnych samochodów Daimler. Zaledwie trzy lata później Arthur Junghans zamówił czteromiejscowy Motor-Viktoriawagen, dla którego samodzielnie zaprojektował ślimakową przekładnię kierowniczą. Już na początku XIX wieku przedsiębiorstwo wytwarzało zegary samochodowe. Ponadto powstały liczne wynalazki - Dr. Oskar Junghans, syn Arthura Junghansa, opracował w roku 1905 prędkościomierz z wbudowanym rejestratorem prędkości. Jego brat Helmut, który również pałał namiętnością do automobili, opracował w roku 1924 we współpracy z firmą Leitz w Wetzlar urządzenie o nazwie „Viadicator” do wskazań kierunku – znane jako protoplasta obecnego kierunkowskazu. Ten ponad 100-letni związek z automobilem jest obecnie kontynuowany przez właścicieli firmy Junghans, Dr. Hansa-Jochema i Hannesa Steima. W kolekcji samochodów Steim w Schrambergu, która w roku 2017 obchodzi swój 10-letni jubileusz, można odnaleźć przekrój ponad 110-letniej historii automobilu – ze stylowymi oldtimerami, które posłużyły jako inspiracja dla modeli serii Meister Driver i które przenoszą tę namiętność na nadgarstek.
Junghans – niemiecki zegarek
Fabryka zegarków Junghans została założona w roku 1861 w Schrambergu w Schwarzwaldzie. Ponad 150 lat kompetencji w precyzji i tworzeniu odzwierciedla się w charakterystycznych kamieniach milowych historii firmy: W 1903 roku Junghans zatrudniając ponad 3.000 osób jest największym producentem zegarków na świecie. Rozwój precyzyjnych mechanizmów sprawia, że w roku 1951 przedsiębiorstwo jest największym producentem chronometrów w Niemczech, a w roku 1956 trzecim co do wielkości na świecie. Na Igrzyskach Olimpijskich w roku 1972 w Monachium firma Junghans jako oficjalny chronometrażysta ustanawia nowe standardy pomiaru czasu. Po bogatej w wydarzenia historii formy, od roku 2009 nowymi właścicielami tradycyjnego przedsiębiorstwa stali się przedsiębiorcy ze Schrambergu, Dr. Hans-Jochem i Hannes Steim. Każdy zegarek w Schrambergu jest wytwarzany z zamiłowaniem do szczegółów, zgodnie z wysokimi wymaganiami odnośnie projektowania i jakości oraz z technologiczną kompetencją. Kolekcja obejmuje charyzmatyczne czasomierze: Mistrzowskie zegarki, które są wytwarzane od lat 30-tych ubiegłego wieku, odzwierciedlają historię i teraźniejszość przedsiębiorstwa. Już w roku 1956 Max Bill stworzył czasomierze, które stały się absolutnymi klasykami. Zegarki będące pod wpływem filozofii Bauhaus są produkowane do dnia dzisiejszego w niemal niezmienionej formie. Wraz z wynalezieniem pierwszego radiowego zegarka naręcznego, firma Junghans ustanowiła w roku 1990 nowe standardy – technologię, która w połączeniu z przyjazną dla środowiska energią solarną jest wykorzystywana jeszcze dziś. Szerokie pasmo technologiczne, jedyne w swoim rodzaju, jak zegarki z gwiazdą.