Junghans: Czas w nowej formie

Angebote auf Amazon ▸▸    Angebote auf Ebay ▸▸

Aus Watch-Wiki
Wechseln zu: Navigation, Suche

Informacja prasowa

Schramberg, Luty 2016

Logo Junghans
Junghans FORM A C Family
Junghans FORM A 027 4731 00
Junghans FORM A 027 4731 00

Czas w nowej formie

Junghans wprowadza nową linię zegarków o nazwie FORM, która łączy klasyczną formę zegarka z nowoczesnym wzornictwem


Tworzenie własnego czasu

Jeden zegarek na każdą okazję i na każdy czas – to marzenie Junghans urzeczywistnia poprzez nowy model FORM. Ten czasomierz daje swojemu właścicielowi wolność i możliwość odpowiedniej prezentacji przy każdej okazji. Dobry styl jest ponadczasowy, a czysty w formie i nowoczesny zegarek FORM jest po mistrzowsku opanowany – czasomierz z silnym charakterem na każdą chwilę.


Wzornictwo w pełnym znaczeniu

Nowy FORM A jest zegarkiem, którego należy odkryć. Patrząc z przodu, widać jego wyraźny profil, z boku wygląda ergonomicznie – wypukły kształt obudowy podkreśla jego płaski kształt i poprawia wygodę noszenia. Na pierwszy rzut oka FORM A wygląda skromnie. Dopiero gdy przyjrzymy mu się uważniej, ujawnia swoje optyczne wyrafinowanie. Nowoczesny i logiczny kształt czasomierza stwarza przestrzeń dla wyraźnej trójwymiarowości. Powstaje ona dzięki kwadratowej skali minutowej oraz wklęsłemu sklepieniu tarczy, która jest chroniona odpornym na zarysowania szafirowym szkłem. W przypadku modeli z cyframi godzin kontrastowa krawędź skórzanego paska, w kolorze odpowiadającym skali minutowej, prezentuje się dyskretnie i stylowo. Natomiast automatyczny mechanizm, na który wskazuje litera A w nazwie zegarka, można obserwować przez barwione przezroczyste denko. To są niuanse, które tworzą zegarek Form A i podkreślają charakter osoby, która go nosi.


Junghans – niemiecki zegarek

Fabryka zegarków Junghans została założona w roku 1861 w Schrambergu w Schwarzwaldzie. Ponad 150 lat kompetencji w precyzji i tworzeniu odzwierciedla się w charakterystycznych kamieniach milowych historii firmy: W 1903 roku Junghans zatrudniając ponad 3.000 osób jest największym producentem zegarków na świecie. Rozwój precyzyjnych mechanizmów sprawia, że w roku 1951 przedsiębiorstwo jest największym producentem chronometrów w Niemczech, a w roku 1956 trzecim co do wielkości na świecie. Na Igrzyskach Olimpijskich w roku 1972 w Monachium firma Junghans jako oficjalny chronometrażysta ustanawia nowe standardy pomiaru czasu. Po bogatej w wydarzenia historii formy, od roku 2009 nowymi właścicielami tradycyjnego przedsiębiorstwa stali się przedsiębiorcy ze Schrambergu, Dr. Hans-Jochem i Hannes Steim. Każdy zegarek w Schrambergu jest wytwarzany z zamiłowaniem do szczegółów, zgodnie z wysokimi wymaganiami odnośnie projektowania i jakości oraz z technologiczną kompetencją. Kolekcja obejmuje charyzmatyczne czasomierze: Mistrzowskie zegarki, które są wytwarzane od lat 30-tych ubiegłego wieku, odzwierciedlają historię i teraźniejszość przedsiębiorstwa. Już w roku 1956 Max Bill stworzył czasomierze, które stały się absolutnymi klasykami. Zegarki będące pod wpływem filozofii Bauhaus są produkowane do dnia dzisiejszego w niemal niezmienionej formie. Wraz z wynalezieniem pierwszego radiowego zegarka naręcznego, firma Junghans ustanowiła w roku 1990 nowe standardy – technologię, która w połączeniu z przyjazną dla środowiska energią solarną jest wykorzystywana jeszcze dziś. Szerokie pasmo technologiczne, jedyne w swoim rodzaju, jak zegarki z gwiazdą.

Anzeigen

Meine Werkzeuge
Namensräume

Varianten
Aktionen
Navigation
Drucken/exportieren
Werkzeuge
In anderen Sprachen