Junghans Meister Driver Chronoscope: Wyraz czystej namiętności

Aus Watch-Wiki
Zur Navigation springen Zur Suche springen

Informacja prasowa

Schramberg, Luty 2016

Logotype of the Junghans brand
Junghans Meister Driver Chronoscope Ref. 027 3684 00
Junghans Meister Driver Chronoscope Ref. 027 3685 00
Junghans Meister Driver Chronoscope Ref. 027 3686 44


Meister Driver Chronoscope: Wyraz czystej namiętności

Junghans i automobil – silne połączenie, które trwa już od ponad 100 lat. Inspirowany nim, Meister Driver Chronoscope łączy urok klasyki automobilizmy z namiętnością dla mechanicznych czasomierzy.


Czas jedzie z nami

Arthur Junghans trwale kształtował stosunek fabryki zegarków Junghans do automobilu. Syn założyciela firmy Erharda Junghans, po zamówieniu w roku 1892 jednego z pierwszych próbnych samochodów Daimler, już w roku 1895 nabył kolejny automobil: czteromiejscowy Motor-Viktoriawagen. Aby przedsiębiorca ze Schrambergu mógł w tym pojeździe używać również kierownicy, musiał samodzielnie wyprodukować układ kierowniczy z przekładnią ślimakową. Gdy początkiem XX wieku wprowadzono przepisy dotyczące dopuszczalnej prędkości w miastach, zegarek w automobilu stał się jeszcze ważniejszy, dlatego też firma Junghans od roku 1908 produkowała również zegarki samochodowe. Służyły one kierowcy nie tylko do czasowej orientacji, lecz równocześnie zastępowały w pewien sposób prędkościomierz: Na podstawie czasu jazdy, znając odległości, można było określić prędkość – zegarek samochodowy stał się przez to ważnym instrumentem dla kierowcy.


Prawdziwa namiętność

Czy to w osobie Artura Junghansa, czy też obecnie w osobie der Hansa-Jochema i Hannesa Steima, właścicieli fabryki zegarków, namiętność do automobilu jest nieprzerwana. W kolekcji samochodów Steim w Schrambergu znajdują się pojazdy, które stanowią przekrój 110-letniej historii automobilu. W szczególności klasyki Maybacha z lat 30-tych ubiegłego wieku oraz modele Mercedesa z lat 50-tych stanowiły inspirację dla nowego czasomierza.


Optycznie lśniący

Nowy Meister Driver Chronoscope przywołuje twórcze elementy tych klasyków historii automobili w swoim wzornictwie. Tarcza przypomina użytkownikowi prędkościomierz i ozywia czar, jaki roztaczały instrumenty we wnętrzu oldtimera. Duże cyfry minut i godzin bazują na wskazaniach prędkościomierza w automobilu i nadają czasomierzowi własny charakter, podkreślający nostalgicznie wykonaną skalę minutową. Magię oldtimera dodatkowo podkreślają podzielone kolorystycznie strefy oraz oba totalizatory w układzie Bicompax, które - co jest typowe dla linii Meister - są wpuszczone w tarczę w kształcie czarki. Za pomocą funkcji zatrzymania mechanicznego mechanizmu kierowca może mechanicznie mierzyć swój czas - i to nie tylko w klasie Sanduhr w rajdach pojazdów zabytkowych, podczas których dopuszczalny był wyłącznie mechaniczny pomiar czasu. Czy to ze skórzanym paskiem, z perforacją typową dla siedzeń automobili, czy też z bransoletą ze stali szlachetnej, Meister Drive Chronoscope fascynuje nie tylko miłośników automobili.

Meister Driver Chronoscope – namiętność na nadgarstku


Junghans – niemiecki zegarek

Od ponad 150 lat marka Junghans oznacza wyraźne przywiązanie do niemieckiego miejsca produkcji. Samodzielne tradycyjne przedsiębiorstwo ze Schrambergu opracowuje i produkuje zegarki, które ustanawiają standardy na świecie i cieszą się dużym uznaniem. Ściśle powiązani z miejscem i oddani wartościom, które uosabia firma Junghans, właściciele firmy Junghans kontynuują zachowanie tradycji i dążą do sukcesów w przyszłości. Tradycja i ciągły duch innowacji znajdują odzwierciedlenie również w tworzeniu oraz w technice czasomierzy. Spektrum obejmuje przy tym wszystkie obecne technologie i techniki zegarmistrzostwa: od klasycznej mechaniki i technologii kwarcowej aż do własnej firmowej technologii radiowej i solarnej. Dzięki innowacyjnym wyrobom „Made in Germany“ oraz międzynarodowemu nastawieniu, firma Junghans również w przyszłości pragnie kontynuować jedyną w swoim rodzaju historię sukcesu zegarków z charakterystyczną gwiazdą Junghans. Dodatkowe informacje na stronie www.junghans.de w jęz. polskim