150 lat firmy Junghans - Technologia Junghans: Precyzja priorytetem

Aus Watch-Wiki
Version vom 31. August 2015, 22:13 Uhr von Torsten (Diskussion | Beiträge) (Textersetzung - „Junghans“ durch „Junghans“)
(Unterschied) ← Nächstältere Version | Aktuelle Version (Unterschied) | Nächstjüngere Version → (Unterschied)
Zur Navigation springen Zur Suche springen

Luty 2011

Firmenlogo
150 lat firmy Junghans
Junghans Aura Quadra 013 1120 44
Junghans Spektrum Beauty 018 1120 44

W pogoni za dokładnością firma Junghans zainwestowała w ciągu minionych 150 lat wiele swojego doświadczenia w badania i rozwój nowych technologii. To dumne dążenie doprowadziło w roku 1990 do powstania nadzwyczajnej innowacji: pierwszego na świecie radiowego zegarka na rękę, które poprzedzało powstanie sterowanego radiowo zegara stołowego.


Historia zegara radiowego

Wraz z wprowadzeniem technologii radiowej firma Junghans wykonała kolejny kwantowy skok na drodze do ostatecznej dokładności. Drodze, na którą firma Junghans weszła jako pionier i którą konsekwentnie podąża przez ciągły rozwój. Po pierwszym seryjnie produkowanym modelu radiowym, zegarze stołowym do użytku prywatnego, w roku 1986 stworzono nowość, która zrewolucjonizowała przemysł zegarków na całym świecie: zegar stołowy RCS1 ze sterowaniem radiowym zasilanym energią słoneczną. Ciągła miniaturyzacja technologii radiowej była decydująca dla jej integracji w zegarkach naręcznych i stanowiła najwyższy priorytet. Ten zamiar udało się zrealizować firmie Jungnans w roku 1990: Technologicznie zaawansowany Mega 1 to narodziny pierwszego cyfrowego zegarka na świecie. Również pod względem wykonania ta charyzmatyczna nowość stanowiła swego czasu duży krok naprzód. Zaprojektowany we współpracy z firmą FROG Design, futurystyczny wygląd sprawił, że zegarek wniósł znaczny wkład w rozwój kultury projektowania firmy. Marzenie o zegarku, który na całym świecie mógłby odbierać sygnały z wielu różnych nadajników czasu, spełniło się w roku 2004 wraz z wprowadzeniem zaprojektowanego przez firmę Junghans wieloczęstotliwościowego mechanizmu. W roku 2011 po raz pierwszy udało się tradycyjnemu przedsiębiorstwu ze Schramberga połączyć wieloczęstotliwościową technologię radiową i przyjazną dla środowiska energię solarną w jednym, znacznie bardziej płaskim mechanizmie.


Spektrum

W modelu Spektrum po raz pierwszy połączono wieloczęstotliwościową technikę radiową z technologią solarną. Zegarek wodoszczelny do 10 atm przekonuje przede wszystkim własnym wieloczęstotliwościowym radiowym mechanizmem solarnym firmy Junghans ze zintegrowaną funkcją Autoscan. Ta opatentowana technologia Junghans, która umożliwia zautomatyzowane określanie aktualnego nadajnika znacznika czasu, synchronizuje zegar w czasie podróży i zapewnia w ten sposób użytkownikowi najwyższy komfort. Swój sportowy charakter czasomierz zawdzięcza zastosowanym do produkcji koperty i bransolety materiałom - stali i ceramice, które wchodzą ze sobą w harmoniczną symbiozę.


Mega Futura

Mega Futura, kolejna ewolucja swojego historycznego przodka Mega 1, charakteryzuje się oprócz precyzyjnej technologii również futurystycznym designem. W wytrzymałej kopercie ze stali szlachetnej zintegrowano przyciski, które harmonicznie komponują się z twórczą linią. Koncentrując się na tym, co istotne, Mega Futura prezentuje wyłącznie informacje niezbędne dla prezentacji godziny i daty, gdzie świadomie zrezygnowano z miejsc po przecinku, które nie mają żadnego znaczenia dla informacji o czasie. Zegarek, który ustanawia priorytety.


Aura

Czasomierz, którego nazwa oznacza to, co sobą wyraża: Tworząc model damski Aura stworzono zegarek, który oprócz swojego wnętrza, wysoce precyzyjnej technologii radiowej, wyróżnia się przede wszystkim swoim szarmanckim designem. Koperta i bransoleta wykonane z ceramiki tworzą estetyczną całość, która przekonuje damską lekkością i oferuje użytkowniczce najwyższy komfort noszenia. Tarcze z masy perłowej lub z diamentami nadają czasomierzom dodatkowego blasku.


Junghans – niemiecki zegarek

Od ponad 150 lat marka Junghans oznacza wyraźne przywiązanie do niemieckiego miejsca produkcji. Ukształtowana przez wieloletnią tradycję, innowacje i wartości, nazwa Junghans od niepamiętnych czasów budzi skojarzenia z jakością, niezawodnością, namiętnością i precyzją. W ciągu długiej historii tradycyjnemu przedsiębiorstwu ze Schrambergu dało się ukształtować historię przemysłu zegarków przez nowe i cały czas rozwijane technologie, cały czas będąc wiernym swojej filozofii: łączyć idee zorientowane na przyszłość z dążeniem do precyzji. Nowoczesne krajowe i międzynarodowe struktury biznesowe umożliwią fabryce zegarków Junghans produkowanie innowacyjnych wyrobów „Made in Germany” również w przyszłości oraz kontynuowanie tej wyjątkowej historii sukcesu zegarków z gwiazdą.