150 lat firmy Junghans - Promienny jubileuszowy weekend w Schrambergu

Angebote auf Amazon ▸▸    Angebote auf Ebay ▸▸

Aus Watch-Wiki
Wechseln zu: Navigation, Suche

Kwiecień 2011

150 years of Junghans
Logotype
Speach of Dr. Steim at the ceremony
Ceremony, "Weckermaedchen" welcomes Dr. Steim and his mother
Museum opening, red ribbon
Museum, open day
Production, open day

Urodziny w Schrambergu: 15 i 16 kwietnia 2011 fabryka zegarków Junghans świętowała 150-lecie swojego powstania, z uczestnictwem wielu gości i odwiedzających. Preludium stanowiła uroczysta ceremonia, na którą oprócz partnerów biznesowych zaproszono również znaczące osobistości ze świata gospodarki i polityki. W sobotę, w dniu otwartych drzwi, tradycyjny zakład ze Schrambergu zaprosił do zajrzenia za kulisy przedsiębiorstwa. W ramach obchodów dokonano poświęcenia nowego muzeum firmy, które przedstawia żywą historię tradycyjnego przedsiębiorstwa.


Uroczysta ceremonia w szczególnym otoczeniu

Znakomita uroczystą ceremonią rozpoczął się dla firmy Junghans już w piątek wieczorem weekend pełen uroczystych atrakcji. Autentyczne miejsce imprez, jedyna w swoim rodzaju hala maszyn w byłym zakładzie produkcji budzików, dzięki imponującej inscenizacji zrobiła na 250 zaproszonych gościach ogromne wrażenie. Zgodnie z tradycją wywodzącą się z lat 50-tych ubiegłego wieku, goście zostali przywitani przez tradycyjną „Weckermädle”. Wśród zaproszonych gości byli premier kraju związkowego Badenia-Wirtembergia Stefan Mappus, kilku politykow szczebla krajowego i gminnego, potomkowie rodziny Junghans, Dr. Jakob Bill, syn Maxa Billa, wspólnicy Dr. Hans-Jochem Steim i jego syn Hannes oraz ich rodziny. Początek różnorodnego i poruszającego programu wieczoru stanowiło powitanie przez prezesa Matthiasa Stotza, który osobiście przywitał duże grono szacownych gości. Punkt kulminacyjny stanowiły uroczyste słowa Stefana Mappusa, który szczególnie podkreślił historyczne znaczenie przedsiębiorstwa Junghans: „Junghans to wielka nazwa gospodarczego regionu Badenii-Wirtembergii, które posiada gigantyczną siłę oddziaływania” mówił z uznaniem prezes rady ministrów w swoim przemówieniu. Również Dr. E. h. Thomas Diehl jako były prezes, burmistrz miasta Schramberg Dr. Herbert O. Zinell oraz Dr. Hans-Jochem Steim swoimi uroczystymi przemówieniami uświetnili ogólnie udany wieczorny program. Uroczystą oprawę muzyczną zapewniła orkiestra symfoniczna Szkoły Muzycznej ze Schramberga.


Poświęcenie muzeum firmowego Junghans

W sobotni poranek Junghans otwarła nowe muzeum firmy, które zostało stworzone we współpracy z zaangażowanymi, szacownymi pomocnikami. Wraz z udziałowcem Dr. Hansem-Jochemem Steimem czerwoną wstęgę przeciął burmistrz Dr. Herbert O. Zinell, udostępniając po raz pierwszy muzeum licznym odwiedzającym. Jest to zbiór, którego tradycyjne skarby i historyczne świadectwa czasu przedsiębiorstwo prezentuje z dumą. Wśród gości znaleźli się - tak samo, jak poprzedniego wieczoru – Jürgen Vietor, drugi pilot samolotu Lufthansa „Landshut”, który został uprowadzony w roku 1977. Podczas otwarcia muzeum Hannes Steim przekazał mu zegar pilota z aktualnej kolekcji Junghans. Muzeum firmowe nie stanowi konkurencji dla muzeów publicznych, lecz jest ich uzupełnieniem. Umożliwia ono klientom z kraju i z zagranicy, jak również licznym grupom odwiedzających firmę zapoznanie się z szerokim spektrum usług fabryki zegarków Junghans.


Szturm odwiedzających w dniu otwartych drzwi

Pulsujące życie w Geißhalde: Liczba około 1800 odwiedzających w dniu otwartych drzwi przekroczyła wszelkie oczekiwania. W ciepły, słoneczny dzień niezliczona ilość ludzi przybyła do budynku firmy Junghans, aby zapoznać się z bliska z historią sukcesu marki. Utworzyły się długie kolejki osób miłośników zegarków i przyjaciół marki cieszących się z możliwości obejrzenia przebiegu wysoce precyzyjnej produkcji zegarków w ramach obchodów firmy. Główną atrakcją była możliwość obejrzenia produkcji, gdzie można było dokładnie prześledzić powstawanie zegarka Junghans. Po raz pierwszy w tym dniu można było zakupić książkę „150 Augenblicke aus 150 Jahren Junghans” (150 momentów ze 150 lat firmy Junghans).


Ofirmie Junghans

Przedsiębiorstwo Junghans zostało założone w mieście Schramberg w roku 1861 i od tego momentu zapisuje historię sukcesu niemieckiego przemysłu zegarków. Jest to spowodowane unikalną filozofią firmy Junghans, bazującą na duchu innowacji i ciągłym dążeniu do precyzji. Do dnia dzisiejszego określa ona sposób myślenia i działania wszystkich pracowników i daje się odczuć oraz dostrzec w każdym zegarku Junghans. Program firmy Junghans został stworzony na zasadzie połączenia tradycyjnego rękodzieła z najnowocześniejszą technologią zegarków oraz ponadczasowym wyglądem. To sprawia, że każdy zegarem z gwiazdą jest tak szczególny, iż można z dumą stwierdzić: JUNGHANS – NIEMIECKI ZEGAREK

Anzeigen

Meine Werkzeuge
Namensräume

Varianten
Aktionen
Navigation
Drucken/exportieren
Werkzeuge
In anderen Sprachen