150 lat firmy Junghans - Starzy mistrzowie lśnią nowym blaskiem

Angebote auf Amazon ▸▸    Angebote auf Ebay ▸▸

Aus Watch-Wiki
Wechseln zu: Navigation, Suche

Luty 2011

Firmenlogo
150 lat firmy Junghans
Junghans Meister Chronoscope Beauty 027 7122 00
Junghans Meister Chronoscope Beauty 027 7132 00

Reminiscencja w nowoczesnej szacie: Z okazji 15-lecia firma Junghans przypomina nową interpretacją dwóch limitowanych modeli z linii Meister, Meister Chronometer oraz Meister Chronoscope o złotych czasach mechanicznej konstrukcji zegarków.


Mechanizm mistrzów

Wraz z produkcją pierwszych modeli Meister w latach 30-tych ubiegłego wieku, dla firmy Junghans rozpoczęła się nowa era. Zegarki uważane obecnie za ikony wyróżniały się w szczególności swoimi uszlachetnionymi mechanizmami. Na przykład już Kaliber J80 był wyposażony w sekundnik centralny. Precyzyjne wykonanie prezentuje mechanizm J80/2 udekorowany pasami genewskimi, który stanowił serce zegarków serii Meister. Od roku 1951 modele Meister bazują pod względem technologicznym na mechanizmie chronometru J82 z niezwykle dużym balansem z wkrętami, który aż do zakończenia produkcji w roku 1960 był cały czas udoskonalany i każdego roku był montowany w tysiącach oficjalnie sprawdzanych czasomierzach. Obecnie linia Meister określa mechaniczną kompetencję firmy Junghans, oznaczoną symbolem jakości „Made in Germany”. W roku jubileuszowym firma Junghans sięga ponownie do tego tradycyjnego dziedzictwa, prezentując oficjalnie certyfikowany czasomierz.


Meister Chronometer

Wraz z prezentacją Meister Chronometer firma Junghans w te szczególne urodziny spogląda z dumą na swoją przeszłość, kiedy to przedsiębiorstwo osiągało duże sukcesy na arenie międzynarodowej. Jubileuszowy model wyposażony w mechanizm J820.1 nawiązuje do bardzo znaczącego dla firmy Junghans okresu lat 50-tych ubiegłego wieku, kiedy to przedsiębiorstwo stało się trzecim co do wielkości producentem zegarków na świecie. Tak, jak obecnie Meister Chronometer, już Chronometer-Kaliber J83 był wyposażony w automatyczny naciąg. Nawet dziś zalicza się on do najpiękniejszych mechanizmów produkowanych w Niemczech. Jubileuszowy model Meister Chronometer, limitowany do 150 egzemplarzy, będący ekskluzywnym modelem jubileuszowej trasy Junghans 2011, stanowi jako kontynuacja historycznych poprzedników znakomite odniesienie do historii. Można w nim znaleźć, tak samo jak w J83, produkowaną przez firmę Carl Haas sprężynę balansu klasy Nivarox 1, która po raz pierwszy została wykonana w kolorze niebieskim. W znacznym stopniu przyczynia się ona do uzyskania przez zegarek Junghans oficjalnego certyfikatu dokładności chodu.


Meister Chronoscope

Dokładnie takie samo znaczenie historyczne, jak Chronometer, posiada Meister Chronoscope o wyglądzie w stylu retro. Jego wykonanie przypomina czasy, w których firma Junghans święciła triumfy dzięki mechanizmowi chronografu J88. Dzięki harmonicznemu obliczu Meister Chronoscope, charakterystycznemu dzięki wykonanym w postaci misek, wpuszczanym totalizatorom, ten czasomierz limitowany do 1500 egzemplarzy potrafi przyciągnąć wzrok. Przy tworzeniu zegarka szczególną uwagę poświęcono wyglądowi i konstrukcji koperty. To odzwierciedla się w płynnych swobodnych kształtach połączenia bransolety z zegarkiem: W ten sposób bransoleta i koperta tworzą stylową całość. We wnętrzu niezawodnie wykonuje swoją pracę Kaliber J880.1, wyposażony w niebieskie śruby i genewski szlif.


Meister Automatic

Nową serię Meister uzupełnia Meister Automatic. Konsekwentne zastosowanie kopułowego szkła z tworzywa podkreśla historyczne pochodzenie zegarka. Nadaje mu ono płaskiego i eleganckiego wdzięku. Dzięki zastosowaniu ekskluzywnej powłoki SICRALAN firmy Junghans zegarek jest bardzo odporny na zarysowania. W połączeniu z przemyślaną konstrukcją obudowy uzyskano, tak jak w przypadku wszystkich nowych modeli Meister, wodoszczelność 3 atm. Oprócz klasycznych skórzanych pasków stworzono 9-szeregową metalową bransoletę, która pewnie trzyma zegarek na ręku, a dzięki połączeniu satynowanych i polerowanych powierzchni tworzy atrakcyjną grę światła.


Junghans – niemiecki zegarek

Od ponad 150 lat marka Junghans oznacza wyraźne przywiązanie do niemieckiego miejsca produkcji. Ukształtowana przez wieloletnią tradycję, innowacje i wartości, nazwa Junghans od niepamiętnych czasów budzi skojarzenia z jakością, niezawodnością, namiętnością i precyzją. W ciągu długiej historii tradycyjnemu przedsiębiorstwu ze Schrambergu dało się ukształtować historię przemysłu zegarków przez nowe i cały czas rozwijane technologie, cały czas będąc wiernym swojej filozofii: łączyć idee zorientowane na przyszłość z dążeniem do precyzji. Nowoczesne krajowe i międzynarodowe struktury biznesowe umożliwią fabryce zegarków Junghans produkowanie innowacyjnych wyrobów „Made in Germany” również w przyszłości oraz kontynuowanie tej wyjątkowej historii sukcesu zegarków z gwiazdą.

Anzeigen

Meine Werkzeuge
Namensräume

Varianten
Aktionen
Navigation
Drucken/exportieren
Werkzeuge
In anderen Sprachen