Junghans: Uchwycić to, co istotne

Angebote auf Amazon ▸▸    Angebote auf Ebay ▸▸

Aus Watch-Wiki
Wechseln zu: Navigation, Suche

Informacja prasowa

Schramberg, Luty 2016

Logo Junghans
Junghans FORM C Ref. 041 4775 00
Junghans FORM C Ref. 041 4775 00
Junghans FORM Family


Uchwycić to, co istotne

Skromny i wyraźny model FORM C firmy Junghans uwiecznia najważniejsze momenty.


Uchwycić chwilę

Któż ich nie zna – zdarzenia, które kształtują życie. Zdarzenia takie, jak najlepszy czas zdobyty w sporcie, ważny egzamin na uniwersytecie, czy też koncert ulubionego wykonawcy. Bowiem nie ma nic cenniejszego, niż czas – to wystarczający powód, aby nadać mu odpowiedni kształt. Wykonany konsekwentnym pociągnięciem pióra i wyposażony w sportowe funkcje – taki jest właśnie nowy model FORM C fabryki zegarków Junghans. Czasomierz, który jest obecny w każdym momencie życia i wymaga „zatrzymania czasu na moment”.


To, co istotne ujęte w formę

Model FORM C został wykonany w sposób skromny i wyraźny – na pierwszym planie znajduje się czas. Nowoczesny i logiczny kształt czasomierza stwarza przestrzeń dla wyraźnej trójwymiarowości. Powstał on jako połączenie wklęsłej tarczy i kwadratowej skali minutowej. Również wklęsłe, wpuszczone tarcze pomocnicze poszerzają głębię obserwacji, cechę szczególną stanowi minuta stopera i godzina stopera, które w totalizatorze są połączone na godzinie 12. Dzięki wodoszczelności do 5 bar i wytrzymałemu szkłu szafirowemu, model FORM C spełnia wszystkie wymagania stawiane przez codzienne użytkowanie. Gdy dokładniej przyjrzymy się dwóm modelom, zauważymy kolorowy element wzorniczy. Precyzyjnie dobrana kolorystyka skali minutowej została odzwierciedlona w kontrastowej krawędzi dolnej skóry – małe, zaskakujące właściwości, które odkrywają fascynację kształtem chronoskopu. FORM C firmy Junghans – dla ludzi, którzy cenią czas.


Junghans – niemiecki zegarek

Fabryka zegarków Junghans została założona w roku 1861 w Schrambergu w Schwarzwaldzie. Ponad 150 lat kompetencji w precyzji i tworzeniu odzwierciedla się w charakterystycznych kamieniach milowych historii firmy: W 1903 roku Junghans zatrudniając ponad 3.000 osób jest największym producentem zegarków na świecie. Rozwój precyzyjnych mechanizmów sprawia, że w roku 1951 przedsiębiorstwo jest największym producentem chronometrów w Niemczech, a w roku 1956 trzecim co do wielkości na świecie. Na Igrzyskach Olimpijskich w roku 1972 w Monachium firma Junghans jako oficjalny chronometrażysta ustanawia nowe standardy pomiaru czasu. Po bogatej w wydarzenia historii formy, od roku 2009 nowymi właścicielami tradycyjnego przedsiębiorstwa stali się przedsiębiorcy ze Schrambergu, Dr. Hans-Jochem i Hannes Steim. Każdy zegarek w Schrambergu jest wytwarzany z zamiłowaniem do szczegółów, zgodnie z wysokimi wymaganiami odnośnie projektowania i jakości oraz z technologiczną kompetencją. Kolekcja obejmuje charyzmatyczne czasomierze: Mistrzowskie zegarki, które są wytwarzane od lat 30-tych ubiegłego wieku, odzwierciedlają historię i teraźniejszość przedsiębiorstwa. Już w roku 1956 Max Bill stworzył czasomierze, które stały się absolutnymi klasykami. Zegarki będące pod wpływem filozofii Bauhaus są produkowane do dnia dzisiejszego w niemal niezmienionej formie. Wraz z wynalezieniem pierwszego radiowego zegarka naręcznego, firma Junghans ustanowiła w roku 1990 nowe standardy – technologię, która w połączeniu z przyjazną dla środowiska energią solarną jest wykorzystywana jeszcze dziś. Szerokie pasmo technologiczne, jedyne w swoim rodzaju, jak zegarki z gwiazdą.

Anzeigen

Meine Werkzeuge
Namensräume

Varianten
Aktionen
Navigation
Drucken/exportieren
Werkzeuge
In anderen Sprachen