Junghans: Czas lotu w zasięgu wzroku

Angebote auf Amazon ▸▸    Angebote auf Ebay ▸▸

Aus Watch-Wiki
Wechseln zu: Navigation, Suche

Informacja prasowa

Schramberg, Marzec 2017

Logo Junghans
Junghans Meister Pilot Ref. 027 3795 00
Junghans Meister Pilot Ref. 027 3794 00
Junghans Meister Pilot Family


Czas lotu w zasięgu wzroku

Wyrazisty, niezawodny, wytrzymały – taki jest nowy Meister Pilot z powłoką DLC.


Gotowy do użycia w każdej chwili

Trudne warunki atmosferyczne oraz nierówne pasy startu i lądowania wymagają od samolotu i pilota najwyższych umiejętności. Człowiek i maszyna muszą w tych krytycznych sytuacjach udowodnić swoją wytrzymałość, również w niekorzystnych okolicznościach w kokpicie wymagane są mistrzowskie osiągi. Pilot musi być w stanie zdać się na własną maszynę – dokładnie tak, jak na swój czasomierz – i to w każdej sekundzie. Tak, jak samolot, również Meister Pilot jest zabezpieczony przed wpływami zewnętrznymi za pomocą specjalnej powierzchni. A przez to jest jeszcze bardziej odporny podczas użytkowania.


Zegarek dla pilotów z tradycjąkolekcjonerów

Forma Junghans w roku 2016 wyposażyła zaprezentowany model Meister Pilot w jeszcze wytrzymalszą powierzchnię, a przez to również w jeszcze bardziej charakterystyczną optykę. Powłoka DLC (Diamond-Like-Carbon) jest klasą samą w sobie: ciemna antracytowa powłoka nadaje zegarkowi charakterystyczny wygląd, sam materiał oferuje najlepszą ochronę przed zarysowaniami i sprawia, że Meister Pilot staje się niezawodnym drugim pilotem. Nowy czasomierz jest w pełni zgodny z tradycją zegarków dla pilotów firmy Junghans: w legendarne chronografy z roku 1955 wyposażono założoną wówczas Bundeswerę. Optymalny odczyt, który stanowi warunek dla zegarów pokładowych, oferuje tarcza z dużymi liczbami wykonana w formie przypominającej przyrządy. Matowe powierzchnie oraz obustronnie zabezpieczone przeciwodblaskowo szafirowe szkło redukują refleksy świetlne również podczas nocnego lotu do minimum, intensywna biała masa świetlna ustawia wskazanie czasu w centrum uwagi obserwatora. Mechanizm napędowy Meister Pilot jest niezawodnym kalibrem automatycznym, który zapewnia czasomierzowi niezależność – a pilotowi daje pewność, której wymaga on od swojego drugiego pilota.


Junghans – niemiecki zegarek

Fabryka zegarków Junghans została założona w roku 1861 w Schrambergu w Schwarzwaldzie. Ponad 150 lat kompetencji w precyzji i tworzeniu odzwierciedla się w charakterystycznych kamieniach milowych historii firmy: W 1903 roku Junghans zatrudniając ponad 3.000 osób jest największym producentem zegarków na świecie. Rozwój precyzyjnych mechanizmów sprawia, że w roku 1951 przedsiębiorstwo jest największym producentem chronometrów w Niemczech, a w roku 1956 trzecim co do wielkości na świecie. Na Igrzyskach Olimpijskich w roku 1972 w Monachium firma Junghans jako oficjalny chronometrażysta ustanawia nowe standardy pomiaru czasu. Po bogatej w wydarzenia historii formy, od roku 2009 nowymi właścicielami tradycyjnego przedsiębiorstwa stali się przedsiębiorcy ze Schrambergu, Dr. Hans-Jochem i Hannes Steim. Każdy zegarek w Schrambergu jest wytwarzany z zamiłowaniem do szczegółów, zgodnie z wysokimi wymaganiami odnośnie projektowania i jakości oraz z technologiczną kompetencją. Kolekcja obejmuje charyzmatyczne czasomierze: Mistrzowskie zegarki, które są wytwarzane od lat 30-tych ubiegłego wieku, odzwierciedlają historię i teraźniejszość przedsiębiorstwa. Już w roku 1956 Max Bill stworzył czasomierze, które stały się absolutnymi klasykami. Zegarki będące pod wpływem filozofii Bauhaus są produkowane do dnia dzisiejszego w niemal niezmienionej formie. Wraz z wynalezieniem pierwszego radiowego zegarka naręcznego, firma Junghans ustanowiła w roku 1990 nowe standardy – technologię, która w połączeniu z przyjazną dla środowiska energią solarną jest wykorzystywana jeszcze dziś. Szerokie pasmo technologiczne, jedyne w swoim rodzaju, jak zegarki z gwiazdą.

Anzeigen

Meine Werkzeuge
Namensräume

Varianten
Aktionen
Navigation
Drucken/exportieren
Werkzeuge
In anderen Sprachen